Infolinia: (63) 2706 024 biuro@termobis.pl

Aktualnie przeglądasz:

Start \"\" Aktualności \"\" Aluplast sięgnął po złoto – Złoty Medal 2013 MTP dla energooszczędnych systemów ideal 8000.

Aktualności

Aluplast sięgnął po złoto – Złoty Medal 2013 MTP dla energooszczędnych systemów ideal 8000.

Energooszczędne systemy okienne Ideal 8000 zostały wyróżnione prestiżową nagrodą – Złotym Medalem 2013 Międzynarodowych Targów Poznańskich, jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku.

To zaszczytne wyróżnienie jest wyrazem uznania fachowców pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, z-cyA dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, którzy wyróżnili produkty cechujące się innowacyjnością i zastosowaniem najwyższej klasy technologii.

Wiele konstrukcji, jeden cel.

Jest to nasza odpowiedź na zmieniające się wymagania prawne stawiane stolarce budowlanej w najbliższym czasie, jak również na oczekiwania klientów poszukujących coraz cieplejszych okien – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o. Chciałbym przy tym podkreślić, że nie jest to jeden produkt, ale kompleksowa propozycja wielu rodzajów rozwiązań systemowych pozwalających na sprostanie różnym oczekiwaniom i gustom klientów. Kilka wariantów ram i skrzydeł oraz bardzo zróżnicowany design dają dużą swobodę wyboru odpowiedniego rozwiązania. Tworzenie konstrukcji okiennych o niskiej przenikalności cieplnej, to już nie tylko moda i ciekawostka, to trwały i wyznaczony na długie lata kierunek rozwoju techniki okiennej. System Ideal 8000 wpisuje się znakomicie w drogę poszukiwania oszczędności energii cieplnej właśnie poprzez zwiększanie głębokości kształtowników i liczby wewnętrznych komór oraz wdrażanie nowych technologii szklenia skrzydeł okiennych. W ramach tego systemu następuje połączenie dwóch różnych dróg zmierzających do ograniczania przenikalności cieplnej całej konstrukcji okiennej. Z jednej strony, kształtowniki zwiększają swoją głębokość i ilość wewnętrznych komór, a z drugiej możliwa jest częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień w skrzydłach na rzecz technologii „bonding inside” polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego, podsumowuje Marcin Szewczuk.